2215 Sokak No:6 Bağcılar/İstanbul
E-mail: hsertdemirli@sudeposubakim.com
7 Gün 24 Saat Su Deposu Bakım Servisi
Bizi Takip Edin

Su Deposu Bakımı

Su depolarının kullanım ömürleri farklıdır. Bu doğrultuda zamanla bakımlarının yapılması gerekmektedir. Depoların iç kısımlarının güncel durumları su deposu temizliği aşamasında belli olmaktadır. İçerisindeki su tahliye edildikten ve duvarlardaki tortu ve yosunlar temizlendikten sonra personel tarafından deponun ayrıntılı bir şekilde kontrol edilerek ileride sorun çıkaracak parçaların analizi yapılmaktadır.

Metal ve beton su depolarında dikkat edilmesi gereken farklı özellikler mevcuttur. Metal su depolarında iç alanlarının durumu ölçülmelidir. Yapılan kontrollerde iç kısmında yıpranma ve zarar gören bölgeler mevcut ise Su deposuna kaplama yapılması zorunludur. Bu durumda su deposu temizliği işlemlerinden sonra deponun içerisi kaplanmalıdır. Aksi halde Kaçaklar ve zamanla depolarda açılmalar yaparak patlamaya sebep olmaktadır.

Burada boya işleminden sonra beklenecek olan süre önemlidir. Depoya doğrudan su basılmamalıdır. Boyanın tamamen kurumasından sonra kullanıma açılmalıdır. Beton su depolarında durum biraz farklıdır.