2215 Sokak No:6 Bağcılar/İstanbul
E-mail: hsertdemirli@sudeposubakim.com
7 Gün 24 Saat Su Deposu Bakım Servisi
Bizi Takip Edin
Page Title BG
Su Deposu Temizliği Ne Kadar Zamanda Bir Yapılmalıdır?

Su deposu temizliği neden yapılmalıdır? Su deposu temizliği yaptırmak zorunlu mu? Sorularınızın cevaplarını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Su deposu temizliği belirlenen süreler içerisinde yapılmadığı taktirde, bakteriler ve mikroplar, hastalığa yol açmaktadır.

- Dikkat!

Su Deposu Temizliği

Su deposu temizliği yani su deposu dezenfeksiyonu hizmetimiz için bizimle irtibata geçmenizi öncelikle tavsiye ediyoruz.

Su deposu temizliği için kullandığınız su deposunun malzemesi her ne olursa olsun, ortamın sıcaklığı, nem ve diğer etkenler, suyun PH değerini yaklaşık üç ay gibi kısa bir sürede bozar. Sağlığı olumsuz olarak etkileyecek riskli patojen ajanları oluşmaya başlar.

Unutulmamalıdır ki, dünyada her yıl 250 milyon insan, sularla bulaşan hastalık ve enfeksiyonlara yakalanmaktadır.

Su deposu temizliği, üç ayda bir rutin kontrol ve altı ayda bir defada periyodik temizliğin yapılması gerekir. Ayrıca su deposu temizleme işlemi uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Aksi halde başka sorunlar da beraber gelecektir.

Su Deposu Temizliği Zorunlu mu?

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon işlemleri, Sağlık Bakanlığı’nın 2007/67 Sayılı Genelgesi’ne göre; su kesintisi olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde ise 6 ayda bir defa yapılmasını zorunlu hizmet haline getirmiştir.