2215 Sokak No:6 Bağcılar/İstanbul
E-mail: hsertdemirli@sudeposubakim.com
7 Gün 24 Saat Su Deposu Bakım Servisi
Bizi Takip Edin

Su Deposu Temizliği ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Su, insan yaşamı için en gerekli bileşenlerden birisi olarak gösterilmektedir. Öyle ki vücudumuzun yarısından fazlasını oluşturan su, oksijenden sonraki en önemli hayati ihtiyaç olarak bilinmektedir. Yaşamsal fonksiyonlardaki önemi, suyun bulunması, korunması, depolanması ve su deposu temizleme aşamasında hassas olmamızı gerektirmektedir. Dünyanın kuraklığa doğru gittiği bir dönemde var olan suların verimli kullanılması insanların sorumluluğundadır.

 

Yapılan çalışmalar sonunda insanların kullanımına hazırlanacak birçok su kaynağı bulunmaktadır. Bu su kaynakları insanlara sunulmadan önce belli kontrollerden geçirilmektedir. Su kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılması için yapılacak ikinci eylem onların depolanması ve su deposu temizleme işleminin yapılmasıdır.

 

Su depolarının içerisindeki su, içme suyu amaçlı kullanılmasa dahi; depo içerisinde oluşan mikroplar(Kolera, Tifo, Dizanteri vb..)banyo ve tuvalet kullanımı, bulaşık ve çamaşır yıkanması, diş fırçalanması, ev temizliğinde kullanılması sonucunda insan vücuduna girmektedir. Su depoları içerisinde oluşan pas, çamur birikintisi çamaşır bulaşık makinelerinin filtrelerini tıkayarak bozulmalarına yol açmaktadır. Yapılan temizliklerde depolardan kedi fare ölüleri, suda yaşayan solucan ve kurtçuklar, mantar ve bakteri oluşumları, çamur birikintileri çıktığı görünmüştür.

Kirli depolardaki kimyasal ve biyolojik değişimler şebekeden deponuza klorlu gelen suyunda aktivitesini azaltarak ya da yok ederek birçok hastalık mikrobunun üremesine ve yayılmasına neden olmaktadır. Farkına varmadan bu su ile dişlerimizi fırçalamakta, traş olmakta, sebzelerimizi meyvelerimizi yıkamakta banyo yapmakta kullanarak bulaşıcı hastalıkların oluşmasına sebep olmaktayız. Bu suların içilmesi ya da kullanılması enfeksiyona yol açar.

Depo içerisindeki bu tür oluşumları engellemek için mutlaka yılda en az 2 kez depoların temizliği özel depo temizliği için üretilmiş kimyasal maddeler ve teknikler kullanılarak yaptırılmalıdır. Ayrıca depo içerisi mutlaka anti bakteriyel boya ve kaplamalarla kaplanmalıdır.